خانه / سلامت / بیماری و درمان / چه چیزی باعث درد قفسه سینه من می شود؟عوامل درد قفسه سینه

چه چیزی باعث درد قفسه سینه من می شود؟عوامل درد قفسه سینه

عوامل درد قفسه سینه

درد قفسه سینه اولین چیزی که ممکن است فکر کنید حمله قلبی است. مطمئناً درد قفسه سینه چیزی نیست که نادیده گرفته شود. اما باید بدانید که این علل احتمالی زیادی دارد. در حقیقت ، به اندازه یك چهارم جمعیت آمریكا درد قفسه سینه را تجربه می كنند كه مربوط به قلب نیست.

چه چیزی باعث درد قفسه سینه من می شود؟
چه چیزی باعث درد قفسه سینه من می شود؟

به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است به دلیل مشکلاتی در ریه ها ، مری ، عضلات ، دنده ها یا اعصاب شما ایجاد شود. برخی از این شرایط جدی و تهدید کننده زندگی است. دیگران اینطور نیستند. اگر درد قفسه سینه را توضیح نداده اید ، تنها راه تأیید علت آن ، پزشک است که شما را ارزیابی کند.

عوامل درد قفسه سینه

ممکن است در هر جایی از گردن تا شکم خود درد سینه احساس کنید. بسته به علت آن ، درد قفسه سینه ممکن است اینگونه باشد:

  • کسل کننده
  • سوزش
  • درد
  • سیخ زنی
  • حسی تنگ ، فشرده یا خردکننده

در اینجا برخی از مهمترین دلایل درد قفسه سینه آورده شده است.

چه چیزی باعث درد قفسه سینه من می شود؟
چه چیزی باعث درد قفسه سینه من می شود؟

دلایل درد قفسه سینه:

مشکلات قلبی
اگرچه تنها علت درد قفسه سینه نیست ، این مشکلات قلبی علل شایع است:

بیماری عروق کرونر یا CAD. انسداد رگهای خونی قلب که باعث کاهش جریان خون و اکسیژن به خود عضله قلب می شود. این می تواند باعث درد شود که به آنژین می گویند. این یک علامت بیماری قلبی است اما به طور معمول باعث آسیب دائمی قلب نمی شود. این نشانه این است که شما در آینده در یک مقطع زمانی کاندیدای حمله قلبی هستید. درد قفسه سینه ممکن است در بازو ، شانه ، فک یا پشت شما گسترش یابد. ممکن است احساس فشار یا احساس فشار کند. آنژین می تواند در اثر ورزش ، هیجان یا پریشانی عاطفی ایجاد شود و با استراحت تسکین یابد.

انفارکتوس میوکارد (حمله قلبی). این کاهش جریان خون از طریق رگ های خونی قلب باعث مرگ سلول های ماهیچه ای قلب می شود. گرچه شبیه به درد قفسه سینه در آنژین ، حمله قلبی معمولاً درد شدیدتر است که معمولاً در مرکز یا سمت چپ قفسه سینه قرار دارد و با استراحت تسکین نمی یابد. عرق کردن ، حالت تهوع ، تنگی نفس یا ضعف شدید ممکن است درد را همراه داشته باشد.

چه چیزی باعث درد قفسه سینه من می شود؟
چه چیزی باعث درد قفسه سینه من می شود؟

میوکاردیت علاوه بر درد قفسه سینه ، این التهاب عضله قلب ممکن است باعث تب ، خستگی ، ضربان سریع قلب و مشکل در تنفس شود. اگرچه هیچ انسداد وجود ندارد ، اما علائم میوکاردیت می تواند شبیه به سکته قلبی باشد.

پیشنهاد میشود درصورت وقوع درد قفسه سینه ، آن را سبک نشمارید و حتما به پزشک مراجعه کنید

گرد آوری شده : بخش سلامت میهن نگار

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 5 =