خانه / سلامت / اخبار پزشکی / 9 راه بسیار ساده که بوی بد دهان شما را سریع از بین می برد!!!

9 راه بسیار ساده که بوی بد دهان شما را سریع از بین می برد!!!

9 راه بسیار ساده که می توانید در مورد تنفس بد ( بوی بد دهان) انجام دهید
به راحتی می توانید نفس خود را بهبود بخشیده و دندان ها و لثه ها را همزمان حفظ کنید. این مراحل ساده را امتحان کنید تا دهان شما تازه و تمیز شود.

9 راه بسیار ساده که بوی بد دهان شما را سریع از بین می برد
9 راه بسیار ساده که بوی بد دهان شما را سریع از بین می برد
  • بیشتر مسواک بزنید

پلاک ، چسبنده روی دندان شما ، باکتری هایی را ایجاد می کند که باعث بوی بد دهان می شوند. غذای به دام افتاده نیز به مشکل می افزاید.

روزانه حداقل دو بار مسواک بزنید و حداقل یک بار نخ دندان بزنید. اگر نگران نفس کشیدن خود هستید ، هر دو را کمی بیشتر انجام دهید.

هرچند بیش از حد از کارها خودداری کنید. اگر بیش از حد مسواک بزنید می توانید دندان های خود را بپوشید و باعث پوسیدگی آنها شوید.

  • استفاده از دهان شوی

علاوه بر اینکه نفس شما را تازه می کند ، دهانشویه با خلاص شدن از باکتری ها محافظت بیشتری می کند. طعم مینتی تازه می تواند احساس خوبی داشته باشد. اما مطمئن باشید که دهانشویه شما انتخاب میکروب هایی را که باعث بوی نفس می شود ، می کشد. فقط بو را نپوشانید. روزانه با دهانشویه شستشو داده و بوی بد دهان را در منبع آن متوقف کنید.

اگر دهان خود را بعد از خوردن غذا با آب آشامیدنی قورت دهید ، می توانید به نفس خود نیز کمک کنید این می تواند از ذرات غذایی که در دندان های شما گیر می کنند خلاص شود.

  • زبان خود را خراش دهید

روکش ای که به طور معمول روی زبان شما شکل می گیرد می تواند میزبان باکتری های بو باشد. برای خلاص شدن از شر آنها ، به آرامی زبان خود را با مسواک خود خراش دهید.

این باعث می شود باکتری ها ، مواد غذایی باقی مانده و سلول های مرده که مسواک زدن به تنهایی نمی توانند از آنها مراقبت کنند ، از بین ببرد.”

  • از غذاهایی که نفس شما را ترش می کند ، خودداری کنید

پیاز و سیر مجرمان بزرگی هستند. اما مسواک زدن بعد از خوردن آنها کمکی نمی کند.

موادی كه باعث بو و بوی بد آنها می شود وارد جریان خون شما شده و به سمت ریه های شما می روند ، جایی كه شما آنها را بیرون می كشید.

بهترین راه برای متوقف کردن مشکل؟ قبل از رفتن به محل کار یا دیدن دوستان ، آنها را نخورید ، یا حداقل از آنها جلوگیری کنید.

  • عادت دخانیات را لگد بزنید

علاوه بر ایجاد سرطان ، سیگار کشیدن می تواند به لثه شما آسیب برساند ، دندان های شما را لکه دار کرده و نفس بکشد.

تکه های نیکوتین بدون نسخه می توانند به کج شدن تمایل کمک کنند. اگر به کمی راهنمایی نیاز دارید ، با پزشک خود ملاقات کنید تا در مورد برنامه های ترک سیگار یا داروهای تجویز شده صحبت کنید که می تواند به شما در ترک مطلوب دخانیات کمک کند.

  • از نعناع های بعد از شام پرهیز کنید و به جای آن آدامس بجوید

باکتری های موجود در دهان شما عاشق قند هستند. آنها از آن برای ساختن اسید استفاده می کنند. این باعث می شود دندان های شما کم شود و باعث بوی بد دهان شود. به جای آن آدامس های بدون قند جوید.

کوینونز می گوید: “لثه باعث تحریک بزاق می شود که مکانیسم دفاعی طبیعی دهان در برابر اسیدهای پلاک است و باعث پوسیدگی دندان و بوی بد دهان می شود.”

  • لثه های خود را سالم نگه دارید

بیماری لثه باعث بوی بد دهان می شود. باکتریها در پایه دندانها در جیب جمع می شوند و این بو ایجاد می کند.

اگر به بیماری لثه مبتلا هستید ، دندانپزشک ممکن است به شما پیشنهاد دهد که یک متخصص پریودنتیست را ببینید ، که در درمان آن تخصص دارد.

  • دهان خود را مرطوب کنید

اگر بزاق کافی ایجاد نکنید می توانید پوسیدگی دندان و بوی بد دهان را بدست آورید. اگر دهان شما خشک است ، در طول روز آب زیادی بنوشید.

آدامس های بدون قند را جویده یا آب نبات های بدون قند را مکیده کنید. همچنین یک شب مرطوب کننده را امتحان کنید تا هوا را در خانه خود مرطوب کنید.

  • به پزشک مراجعه کنید

اگر بوی بد دهان با وجود تلاشهای شما ادامه دارد ، با پزشک خود ملاقات کنید. او بررسی می کند که آیا مشکلات شما مربوط به وضعیت پزشکی است یا خیر.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 18 =