خانه / آموزش / دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای – برای بسیاری از طراحان ، Illustrator نرم افزاری goo به طراحی لوگو است. این نرم افزار استاندارد صنعتی ، طراحی آرم های خیره کننده برای هر صنعت ، هر سبکی و هر نوع واسطه ای – چه چاپی ، ویدئویی و چه دیجیتال را آسان می کند. هرچه می خواهید رویای خود را ببینید ، باید بدانید که چگونه در Illustrator آرم بسازید.

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

لوگو یک نشانه‌ی گرافیکی است که می‌تواند به صورت علامت، سمبل، نوشتار و یا ترکیبی از این‌ها طراحی شود.

این نشانه گرافیکی به وسیله شرکت‌های تجاری، تولیدی و صنعتی و هم‌چنین کسب وکارهای کوچک استفاده می‌شود تا از این طریق نوع خدمات اهداف و محصولشان را سریع‌تر به مخاطب معرفی کنند. به واسطه خلاقیت، منحصر به فرد بودن و بصری بودن در اذهان حک شده و ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب داشته باشند.
– لوگو می‌تواند ترکیبی از حروف، نشانه‌ها و نماد باشد که چهره و مشخصه یک برند است.
– طراحی یک لوگوی زیبا و کارآمد اهمیت بسزایی در محبوبیت یک برند در نظر مخاطبان دارد.
– بخشی از کسب و کار، محصول یا هویت بصری شما می‌باشد.
– لوگو به عنوان آرم، برند، علامت تجاری و هویت سازمان شما شناخته می‌شود.
– در بسیاری از موارد تصویر یک لوگو اولین چیزی است که با شنیدن یک نام به ذهنتان می‌رسد به عنوان مثال: کوکا کولا، نایک، اپل و غیره

.

.

شروع کنید!

  1. خلاقیت داشته باشید
  2. کلمات کلیدی خود را پیدا کنید
  3. ایده های خود را ترسیم کنی
  4. کار خود را اصلاح کنید
  5. نظرات مشتری و بینندگان را دریافت کنید
  6. طرح خود را بسازید
  7. متن را اضافه کنید
  8. اضافه کردن رنگ
  9. آرم خود را ارائه دهید

خلاقیت داشته باشید

قبل از اینکه حتی Illustrator را باز کنید ، باید یک نوشته یا طرح بسیار خوب در سر داشته باشید و یا مشتری به شما بگوید. در غیر اینصورت کلافه میشوید با خود حدس بزنید که شتری چه طرحی از شما می خواهد.

با پرسیدن سوال شروع کنید. و به یاد داشته باشید ، شما هرگز نمی توانید بیش از حد بسیاری بپرسید! در اینجا فقط چند مورد برای شروع کار آمده است:

تجارت چه کاری انجام می دهد؟ چه کسی برند را هدف قرار داده است؟
تاریخچه شرکت چیست؟ آیا این اسم معنای عمیق تری دارد؟
ارزش برند چیست؟
مشتری شما به چه نوع از طراحی و روندهای بصری جذب می شود؟
حتماً با مشتری خود ارتباطات باز داشته باشید. و فراموش نکنید که شما حرفه ای هستید ، و وظیفه شما این است که به مشتری مشاوره دهید و آنها را در مسیر صحیح در مورد طراحی خود راهنمایی کنید.

کلمات کلیدی خود را پیدا کنید

هنگامی که تمام اطلاعات مورد نیاز مشتری خود را بدست آورید ، می توانید آنها را به یک آرم کارایی تبدیل کنید!

با تهیه لیستی از کلمات کلیدی مربوط به پروژه شروع کنید. هنگام فکر کردن در مورد نام تجاری ، هر کلمه ای را که به ذهن می آید بنویسید و نگران حس کردن یا ایجاد چیز زیبا نباشید شما هرگز این را به کسی نشان نمی دهید!

ایده های خود را ترسیم کنید

اکنون از کلمات کلیدی خود به عنوان الهام استفاده کنید و شروع به طراحی کنید. خواسته های مشتری خود را در خاطر داشته باشید ، اما نترسید که کمی از راه اصلی جدا شوید و اگر احساس می کنید دلیل محکمی برای آن دارید ، کمی متفاوت باشید و چیز های دیگری را امتحان کنید.

در این مرحله فکر نکنید که “زیبا” بکشید. به سرعت بکشید و آن را ویران نکنید. فقط روی دریافت ایده ها از ذهن خود به کاغذ متمرکز شوید. شما باید تا حد امکان ایده ها و مفاهیم را ترسیم کنید.

وقتی احساس می کنید تمام ایده ها را امتحان کردید ،حس خستگی شدید پدا میکنید ، کاغذ را کنار بگذارید و کارتان را برای روز بعد بگذارید. بعضی اوقات باید قدمی عقب بردارید و طرح های خود را با چشمان تازه ببینید. ممکن است اشتباهاتی را که مشاهده نکردید اشتباه کنید ، ایده های جدید بگیرید یا حتی در مفاهیمی که قبلاً ندیده اید ، پتانسیل جدیدی را ببینید.

طرح های خود را اصلاح کنید

بار دیگر به این همه طرح خود نگاهی بیندازید ، این بار با یک نگاه انتقادی. به دنبال اشتباه باشید ، راه هایی برای بهبود پیدا کنید و بخش های مورد علاقه خود را انتخاب کنید. سپس چند طرح مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آنها را بارها و بارها ترسیم کنید. ترسیم همان کار چندین بار به نظر می رسد اتلاف وقت است ، اما در واقع بسیار مفید است. هر نسخه بهتر و بهتر خواهد شد ، و ممکن است شما فقط در نسخه 10 ام سعی کنید نسخه کاملی را ترسیم کنید!

در هنگام طراحی ، مواردی را که دوست دارید نگه دارید و چیزهایی را که دوست ندارید تجدید نظر کنید. بیشتر تلاش کنید تا هر طرح را کامل کنید ، اما آنها را با جزئیات کمتری از بین نبرید. وقتی تصویر را به Illustrator می آوریم ، آنها را اصلاح خواهیم کرد.

دریافت بازخورد مشتری

بهترین طرح های خود را برای ارسال به مشتری انتخاب کنید. توصیه می کنیم 2-3 مفاهیم اولیه را ارسال کنید ، اما این مربوط به شما و آنچه شما با مشتری خود قبل از شروع پروژه با آن موافقت کرده اید است.

فقط در دور اول فقط طرح های سیاه و سفید ارسال کنید. افزودن رنگ باعث می شود افراد روی آن تمرکز کنند و در این مرحله ، شما فقط به دنبال تأیید مفهوم هستید.

فراموش نکنید که توضیحات مفصلی درباره طرح های مفهومی خود نیز ارسال کنید. در مورد ایده های خود صحبت کنید و چرا تصمیم گرفتید با آن مفاهیم خاص ، اشکال ، عناصر و ترکیب ها کار کنید.

طرح خود را بسازید

بعد از اینکه مشتری شما یکی از بهترین ها را دوست داشت و انتخاب کرد ، وقت آن است که ایده خود را به Illustrator بیاورید!

بسته به اینکه به چه زیبایی زیبایی می خواهید برسید ، چند روش مختلف برای ایجاد لوگو در Illustrator وجود دارد: ردیابی زنده در Illustrator پس از کشیدن با دست روی کاغذ یا Photoshop ، یا ترسیم با ابزار قلم Illustrator. هیچکدام از این تکنیک ها بهتر از روش دیگر نیستند ، اما یکی از آنها برای پروژه فعلی شما به بهترین وجه مناسب خواهد بود.

گزینه 1: ردیابی زنده
این یک تکنیک آسان تر است: ابتدا ترسیم دستی و سپس طراحی زنده آن با Illustrator.

برنامه نقاشی مورد علاقه خود را باز کنید (مانند Photoshop) یا قلم و جوهر خود را آماده کنید. همانطور که می توانید آرم خود را بکشید. برای راحت تر ردیابی هرچه بیشتر پاک ، از رنگ سیاه یا تیره استفاده کنید. به یاد داشته باشید ، این یک طرح دیگر نیست ، بلکه آرم واقعی است!

استفاده از این تکنیک باعث می شود لوگوی شما به آن دست ساز ببخشد. آرم شما کمی ناموزون و ارگانیک به نظر می رسد. برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این ظاهر متناسب با پروژه شما است ، به لیست کلمات کلیدی خود مراجعه کنید!

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور
دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

هنگامی که از طراحی خود راضی هستید ، Illustrator را باز کنید و یک صفحه جدید ایجاد کنید. با کلیک کردن روی File> Place ، تصویر خود را وارد کنید یا به سادگی آن را روی کادر هنری بکشید و رها کنید.

سپس تصویر را انتخاب کرده و در بالای صفحه روی Image Trace کلیک کنید.

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

پنل Image Trace را باز کنید و از منوی کشویی که دوست دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید. گزینه Silhouettes به طور معمول طرح های آرم را ردیابی می کند ، اما با گزینه های دیگر نیز آزمایش کنید!

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

از اسلایدر آستانه استفاده کنید تا تصویر شما سبک تر (سمت چپ) یا تیره تر و پررنگ تر (سمت راست) شود.

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

هنگامی که از نتیجه کار راضی هستید ، تصویر را انتخاب کرده و در بالای صفحه روی گزینه Expand را کلیک کنید.

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

اکنون تمام عناصر آرم خود را به عنوان شکل های بردار جداگانه خواهید داشت. احساس راحتی کنید تا عناصر را به دور خود جابجا کنید و آنها را مجدداً جابجا کنید تا زمانی که از نتیجه راضی شوید.

گزینه 2: ترسیم
یک صفحه جدید ایجاد کنید و با کلیک کردن روی File> Place ، تصویر خود را وارد کنید یا به سادگی آن را روی کادر هنری خود بکشید و رها کنید.

در پنل لایه ها ، لایه ای را که شامل طرح شما است تغییر دهید. از نوار لغزنده opacity برای کاهش کدورت تصویر استفاده کرده و لایه را قفل کنید. سپس ، یک لایه جدید در بالا ایجاد کنید.

ابزار Pen را انتخاب کنید و از روی خطوط بکشید.

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور
دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

ابزار Pen کمی متفاوت از یک قلم معمولی کار می کند. به جای ترسیم ، شما می خواهید نقاط لنگر را با دسته هایی که مسیر را دنبال می کنید ، ترسیم کنید. اگر با ابزار قلم آشنا نیستید ، شاید نمی دانید که نقاط لنگر را در کجا قرار دهید. تصور کنید یک مستطیل در اطراف نامه ای که در حال ردیابی آن هستید. نقاط لنگر خود را قرار دهید که نامه آن مستطیل را لمس کند. تا حد ممکن از کمترین تعداد امتیاز استفاده کنید – فقط برای کنترل شکل کافی است.

اگر در حال ردیابی حروف نیز هستید ، سعی کنید با فشار دادن Shift ، هنگام ترسیم امتیاز ، همه دسته ها را به صورت عمودی یا افقی نگه دارید. اگر لازم باشد بعداً آنها را ویرایش کنید ، این کنترل بیشتری روی شکل های شما خواهد داشت.

حال ، به بررسی تفاوت بین یک طرح دستی (سمت چپ) و یک طرح با pen (سمت راست) می پردازیم.

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور
دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

در حالی که لبه های نرم را در سمت چپ دوست دارم ، حروف دقیق تر را در سمت راست ترجیح می دهم. بنابراین ، بیایید ببینیم که چگونه تصویر دوم را کامل کنیم: مخروط و حروف. هیچ روش برای انجام این کار وجود ندارد ، بنابراین به غریزه های خود اعتماد کنید و کمی با آن سرگرم شوید.

یک ترفند کوچک که من دوست دارم از آن استفاده کنم گسترش همه چیز است (Object> Expand) و اضافه کردن کمی تاری در آن (Effect> Blur> Gaussian Blur) ، معمولاً با شعاع تنظیم شده در حداکثر 4px). پس از آماده شدن ، دوباره آن را گسترش دهید ، روی Image Trace کلیک کنید ، گزینه Silhouettes را انتخاب کرده و سطح آستانه خود را تنظیم کنید.

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

توجه کنید که لبه ها چقدر نرم شدند؟ این باعث می شود کل آرم دوستانه تر و ارگانیک تر شود!

متن را اضافه کنید

اکنون که آرم خود را فقط به روشی که می خواهید قرار دهید ، زمان آن است که اگر یکی از آن ها بود ، برچسب خود را اضافه کنید. مکان مناسبی برای قرار دادن برچسب وجود ندارد ، اما شاید ساده ترین آن اضافه کردن آن در زیر آرم با یک فونت تمیز با سبک باشد.

به عنوان مثال ، ما می خواهیم آن را بالاتر از آرم در یک مسیر خمیده قرار دهیم تا ترکیب را ببندیم و کمی شبیه به یک نشان شود.

با ایجاد یک خط یا شکل شروع کنید تا مسیر شعار فراهم شود. در مرحله بعد بر روی Type on a Path کلیک کرده و خود خط را کلیک کنید. سپس ، شروع به تایپ کنید! متن را متمرکز کرده و آنرا گسترش دهید تا هرچه دوست دارید متناسب باشد.

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور
دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

هنگام انتخاب قلم ، یک مورد را پیدا کنید که متناسب با آن باشد و تصویر شما را تکمیل کند ، و اطمینان حاصل کنید که این دو در مقابل یکدیگر به رقابت نمی پردازند. تصویر شما باید هماهنگ باشد. در جستجوی سریف ، فونت های اسکریپت یا فونت های اسکریپت ، و همچنین آخرین روند قلم ، ذهن خود را حفظ کنید.

اگر پروژه طراحی آرم شما یک کلمه کلیدی است ، نوعی از طراحی آرم که فقط حاوی نام تجاری است ، باید ارزش و زیبایی شناسی برند را فقط با استفاده از تایپوگرافی بیان کنید. در این حالت با انتخاب قلم خود بسیار مراقب باشید زیرا خود کاراکترها معنای و شخصیت زیادی را به همراه خواهند داشت. با کنتراست ، فاصله و وزنها به آن توجه کرده و بازی کنید. چندین حروف مختلف را با هم ترکیب کنید ، معنی ظریف را به برخی حروف اضافه کنید یا در یک ظرف یا جداکننده از نوعی پرتاب کنید. نامه ها را با حذف یا اضافه کردن آنها تغییر دهید ، یا حتی مجموعه جدیدی از حروف خود را ایجاد کنید.

اضافه کردن رنگ

هنگامی که شروع به اضافه کردن رنگ می کنید ، اطمینان حاصل کنید که رنگ هایی که استفاده می کنید برای نام تجاری حساسیت دارند. با یادگیری کمی در مورد رنگ های آرم ، تئوری رنگ و روندهای رنگ شروع کنید و سپس ترکیب های رنگی را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر هستند. رنگ های بزرگ آرم باید از هم متمایز شوند ، اما همیشه لازم نیست که بیش از حد اشباع شوند. فقط با استفاده از پاستیل می توانید تضاد بسیار خوبی داشته باشید.

بنابراین چگونه دقیقاً می توانید رنگ خود را به لوگوی خود اضافه کنید؟

ابتدا عناصر مورد نیاز به رنگ را انتخاب کنید. سپس بر روی ابزار Shape Builder کلیک کرده و روی فضاهایی که به رنگ نیاز دارند معلق بگیرید. اگر مسیری بسته باشد که می تواند به یک شکل تبدیل شود ، یک رنگ پر رنگ خاکستری روشن را مشاهده خواهید کرد.

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور
دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

پس از ایجاد هر شکل ، می توانید بازی را با رنگ شروع کنید! با گروه بندی تمام عناصری که رنگ یکسانی دارند شروع کنید. این باعث می شود که بعداً رنگ ها را تغییر دهید. سپس تمام عناصری را که می خواهید تغییر دهید انتخاب کنید ، بر روی تابع Recolor Artwork در نوار ابزار کلیک کنید و تنظیم مقادیر رنگ را شروع کنید.

دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور
دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور
دانلود آموزش رایگان قدم به قدم ساخت لوگو حرفه ای با برنامه ایلوستریتور

آرم خود را ارائه دهید

وقتی آرم شما عالی به نظر می رسد ، ارائه دهنده زیبایی برای مشتری خود در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که هر تکرار آرم ، از جمله نسخه های رنگی مختلف را نشان می دهید. به یاد داشته باشید که هر نسخه از آرم نشان داده شده در ارائه شما باید به مشتری ارائه دهید!

موفق باشید…

منبع : میهن نگار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 + 7 =