خانه / آموزش / 12 قدم برای یادگیری ساخت انیمیشن راه رفتن کاراکتر آدم + فیلم آموزشی

12 قدم برای یادگیری ساخت انیمیشن راه رفتن کاراکتر آدم + فیلم آموزشی

چرخه های پیاده روی چیزی است که هر انیماتور باید بداند شما مبتدی هستید یا یک انیماتور با تجربه. ایجاد چرخه های باورنکردنی پیاده روی می تواند سخت ترین کار باشد ، اما همچنین با ارزش ترین است. آنها در همه چیز از بازی های ویدیویی ، فیلم ها و تبلیغات استفاده می شوند. بنابراین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که می توانید همزمان با حفظ کیفیت بال ا ، همزمان چرخه های پیاده روی را ایجاد کنید . 12 قدم برای یادگیری ساخت انیمیشن

در این پست برای شما ویدیو آموزشی از ساخت مرحله به مرحله راه رفتن یک کاراکتر را قرار داده ایم . البته در ادامه با 12 قدم ساخت انیمیشن راه رفتن کاراکتر آدم آشنا میشیم. امیدواریم لذت ببرید…

12 قدم برای یادگیری ساخت انیمیشن

مراحل مهم و اصول انیمیشن بسیاری وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. برای درک بهتر ، بیایید به 12 قدم برای ایجاد چرخه راهپیمایی باورپذیر نگاهی بیندازیم و یاد بگیریم که چگونه برای حل مشکلاتی که ممکن است در آن حل شوید ، عیب یابی کنید. در پایان این مقاله شما باید این اطمینان را داشته باشید که با چرخه پیاده روی خود مقابله کنید.

قدم اول – مرجع ویدیو را پیدا کنید

این مرحله باید به عنوان یک مغز بدون ذهن انجام شود ، اما بسیار مهم است که ذکر آن بسیار مهم است. مرجع ویدیویی بهترین ابزار انیماتور است. قبل از شروع چرخه راه رفتن شما باید نحوه حرکت بدن انسان در هنگام پیاده روی را مطالعه کنید.

باسن چگونه می چرخد؟ وزن محور کجاست؟ برای هر مرحله چند فریم انجام می شود؟ اینها انواع سؤالاتی هستند که باید هنگام مطالعه مرجع خود به آنها پاسخ دهید. حتی اگر مرجع ویدیوی خود را به صورت آنلاین پیدا کنید ، سعی کنید مرجع ویدیوی خود را بسازید تا بتوانید حرکات بدن خود را هنگام قدم زدن احساس کنید. به یاد داشته باشید این فقط برای مرجع خود شما است ، بنابراین برای این کار به دوربین شگفت انگیز احتیاج ندارید. هر دوربین تلفن همراه کافی خواهد بود.

12 قدم برای یادگیری ساخت انیمیشن
12 قدم برای یادگیری ساخت انیمیشن

قدم دوم – موقعیت تماس را ایجاد کنید

در یک پیاده روی چهار موقعیت اصلی وجود دارد که در ابتدا باید آن را مسدود کنید. اینها پایه و اساس انیمیشن شما هستند ، زیرا بدون آنها ، پیاده روی شما مانند پیاده روی احساس نمی شود. اولین مورد از این تماس های مطرح شده است.

این لحظه ای است که پا در حالت کامل قرار دارد و ابتدا پا با زمین تماس می گیرد. این نمایش شروع و پایان هر مرحله است و مرحله ای از نحوه پیاده روی شما را تعیین می کند. هنگام ایجاد مخاطب ، پا را افزایش ندهید ، یا آن را مستقیماً صاف کنید. در عوض ، یک خم جزئی را نگه دارید ، تا بخشی از پیدایش در زانو را که ممکن است رخ دهد ، از بین ببرید.

قدم سوم – موقعیت پایین را ایجاد کنید

هنگام ایجاد چرخه راه رفتن واقع بینانه ، وزن شخصیت شما درست بعد از تماس کم می شود. برای ترجمه این در شخصیت خود باید موقعیت پایین را ایجاد کنید.

این پوز نشان می دهد که تمام وزن شخصیت به پای تماس منتقل شده است. از آنجا که این کمترین موقعیت در پیاده روی است ، به شما کمک می کند تا وزن شخصیت را تا چه اندازه باسنشان کاهش یابد. حتماً این کار را نکنید. برای ایجاد یک پیاده روی طبیعی تر ، مطمئن شوید که شخصیت شما در حال بالا و پایین رفتن نیست.

قدم چهارم – موقعیت عبور را ایجاد کنید

نوشتن بعدی که باید ایجاد کنید نوعی موقعیت زمانی است که یکی از پاهای شخصیت شما از دیگری عبور می کند. برای این کار ، وزن شخصیت شما برای موقعیت عبور شروع می شود.

برای این که از تعادل خارج نشوید ، وزن شخصیت شما باید بیش از پای پشتی باشد. در این مرحله از پیاده روی پا از زمین است ، شخصیت شما باید در وسط راه باشد و هر دو بازو در کنار شخصیت باشند. این را به عنوان نیمه کاره فکر کنید.

قدم پنجم – موقعیت بالا را ایجاد کنید

این آخرین وضعیت از چهار موقعیت اصلی در چرخه پیاده روی است. شخصیت در بالاترین نقطه پیاده روی در طول موقعیت بالا قرار دارد و پا در حال آماده شدن برای کاشت در زمین است. این موقعیت را می توان نقطه سقوط پیاده روی دانست.

وزن شخصیت باید به سمت چپ تکیه داده شود و در این مرحله پاشنه پای عقب موقعیت تماس کف پا است ، بنابراین مطمئن شوید که آن را چرخانده اید. بعد از اینکه شخصیت شما موقعیت بالا را در آن مسدود کرد ، باید مراحل دو تا پنج را تکرار کنید تا این چهار موقعیت اصلی برای پای مخالف ایجاد شود. پس از مسدود شدن هر دو مرحله ، می توانید قبل از شروع به اصلاح پویانمایی ، انیمیشن را به سادگی چرخانده باشید.

12 قدم برای یادگیری ساخت انیمیشن

قدم ششم – وزن بالا و پایین را اصلاح کنید

وزن شخصیت شما چیزی است که می خواهید ابتدا صحیح آن را بدست آورید. برای به دست آوردن وزن مناسب می خواهید پارامتر بالا و پایین (معمولاً Translate Y) را برای کنترل ریشه تنظیم کنید.

یک راه خوب برای بدست آوردن وزن مناسب ، فکر کردن از باسن شخصیت شما به عنوان یک توپ تند و سریع است که بالا و پایین می رود. از این تجسم برای کمک به شما در تنظیم منحنی ها برای بدست آوردن چیزی شبیه به توپ تندرست ، استفاده کنید. ممکن است متوجه شوید که این امر روی پاها تأثیر دارد ، اما هنوز نگران این موضوع نباشید! با اکثر انیمیشن ها می خواهید عکس را از کنترل ریشه به پایین تغییر دهید. این امر به این دلیل است که هر تغییری که در ریشه ایجاد کنید روی پاها تأثیر می گذارد ، بنابراین قبل از رفع پاها باید اطمینان حاصل کنید که همه چیز در مرحله سلسله مراتبی خوب به نظر می رسد.

قدم هفتم – وزن را به سمت وزن اصلاح کنید

بعد از اینکه حرکت به سمت بالا و پایین به نظر رسیدید و احساس درست می کنید ، وقت آن است که وارد شوید و حرکت سمت به سمت را اصلاح کنید (معمولاً Translate X). یک قانون خوب برای این کار این است که باسن را مستقیماً بالای پای کاشته شده قرار دهید. انجام این کار باعث می شود شخصیت شما هنگام تغییر وزن از یک طرف به طرف دیگر احساس تعادل داشته باشد.

با تنظیم منحنی های موجود در ویرایشگر نمودار خود ، فاصله را درست کنید. در بیشتر موارد ، نیازی به افزودن کلیدهای اضافی در این مرحله نیست زیرا به احتمال زیاد فقط با دستکاری دستگیره های مماس ، می توانید آن را باورپذیر به نظر برسید.

قدم هشتم – حرکت سینه را اصلاح کنید

قسمت بالایی شخصیت می تواند زندگی زیادی را به شما اضافه کند و به پیاده روی شما جذابیت داشته باشد. اگر شخصیت شما دارای چرخش بزرگ و گسترده ای در سینه باشد ، می تواند نگرش کمی به شخصیت بدهد. بسته به نوع نگاه شما می توانید از این روش به نفع خود استفاده کنید یا می توانید سعی کنید آن را نسبتاً لطیف نگه دارید.

به خاطر داشته باشید که حتی اگر نمی خواهید نگرشی به شخصیت خود بیفزایید ، باز هم می خواهید برخی چرخش ها را در سینه بپیچانید تا باورپذیری آن افزایش یابد. اگر بازوها در حال حرکت هستند ، سینه نیز همین است. هیچ کس با سینه ای که کاملاً سالم است قدم نمی زند.

12 قدم برای یادگیری ساخت انیمیشن

قدم نهم – کشیدن و سر و اضافه کردن به بازوها را اضافه کنید

هنگامی که قفسه سینه اصلاح شد و به نظر عالی رسید ، وقت آن است که وارد شوید و بازوها را تنظیم کنید. این نقطه ای است که شما می توانید سرب و پیروی دلپذیری را شروع کرده و در مفاصل بازو بکشید. به عنوان مثال ، بازوها را به عنوان یک زنجیره ای از حرکت فکر کنید که از سینه تقلید می شود. ابتدا شانه ها حرکت می کنند و به دنبال آن بازوی بالایی ، آرنج و در آخر مچ دست قرار می گیرند.

با این یکی سرگرم شوید و با مقدار همپوشانی و کشیدن که در انیمیشن قرار داده اید ، آزمایش کنید.

قدم دهم – رفع هرگونه زانو زدن را برطرف کنید

بعد از اتمام کار روی قسمت بالایی بدن ، اکنون وقت آن رسیده است که توجه خود را بر روی رفع هرگونه مشکل با پاها متمرکز کنید. معمولاً این به معنای پرداختن به شکاف در زانو است که به احتمال زیاد در این مرحله اتفاق می افتد. برای حل این مسئله نسبتاً ساده است. شما یک گزینه زوج دارید و کدام یک از آنها به پروژه خاص شما بستگی دارد.

اولین تکنیکی که می توانید از آن استفاده کنید این است که از کنترل کشش پا استفاده کنید که ممکن است روی دکل شما موجود باشد. اگر دکل شما این کار را دارد ، سعی کنید پا را کمی کوچک کنید یا آن را دراز کنید تا از شر پوستی خلاص شوید. این کار را انجام ندهید! این باید کم مصرف شود.

اگر دکل شما از کشش پا استفاده نمی کند ، یک روش جایگزین که می توانید از آن استفاده کنید ، تنظیم کنترل لگن برای از بین بردن هر نوع پوسته پوسته شدن است. اگر در هنگام ایجاد موقعیت تماس ، خم کمی را در زانو نگه داشته باشید ، میزان افزایش سرعت لازم برای از بین بردن شکاف زانو باید حداقل باشد.

قدم یازدهم – کف پا را درست روی زمین بگذارید

یک راه عالی برای فروش وزن شخصیت این است که کف پا را به طور محکم بر روی زمین بکشید. پاها باید از حالت بلند شده به یک یا دو قاب صاف بروند. از حالت اول کاشت و در مرحله بعدی کاشت کنید.

با انجام این کار باعث می شود پاها احساس زیبایی داشته باشند و وزن شخصیت را بفروشند. حتی می توانید انگشت پا را بلند کنید تا در حین سهولت کشیدن ، کمی از کشش اضافه کنید.

قدم دوازدهم – با دقت به پیاده روی نگاه کنید

مرحله آخر فشار دادن قدم به سطح بعدی است. جزئیات ریز که انیمیشن را تقویت می کند اضافه کنید. تمام قوس های پا و دست را ردیابی کنید. مقداری در انگشتان و سر بکشید. برای یافتن مواردی که فکر می کنید از انیمیشن سود ببرید ، به مرجع ویدیوی خود مراجعه کنید و در آن 10٪ چرخه پیاده روی را اضافه کنید.

اکنون که می دانید 12 قدم مهم برای ایجاد چرخه پیاده روی باورپذیر ، آن را برای خودتان امتحان کنید! در ایجاد چرخه های پیاده روی با شخصیت و شخصیت بیشتر مطالعه کنید.

به یاد داشته باشید که اگر در طول مسیر گیر کرده باشید ، همیشه می توانید به آموزش های گام به گام در زمینه ایجاد چرخه های Walk در مایا ، ایجاد چرخه های پیاده روی در CINEMA 4D ، ایجاد چرخه های پیاده روی در 3ds Max ، ایجاد چرخه های Walk در Softimage مراجعه کنید ، ایجاد چرخه های پیاده روی در MotionBuilder برای نگاهی عمیق تر به این فرآیند.

12 قدم برای یادگیری ساخت انیمیشن
12 قدم برای یادگیری ساخت انیمیشن

منبع : میهن نگار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 6 =